رفتن به محتوای اصلی
x
 • کارگاه آموزشی مروری برسنجه های ارزیابی بیمارستان های دوستدار کودک

  با توجه به اهمیت انجام اقدامات دهگانه دوستدار کودک و ترویج تغذیه با شیر مادر در روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ کارگاه آموزشی "مروری برسنجه های ارزیابی بیمارستا ن های دوستدار کودک" با حضور کارشناسان ارزیاب در حوزه بهداشت و درمان برگزار شد.

   در این کارگاه ضمن تاکید دکتر پارسا معاون فنی مرکز بهداشت استان و مدیر گروه جوانی جمعیت بر اهمیت ترویج تغذیه با شیر مادر و ارزیابی بیمارستان های دوستدار کودک، سنجه های دهگانه ارزیابی بیمارستان های مذکور توسط کاظمی ارزیاب ارشد کشوری و رئيس گروه سلامت نوزادان و کودکان تدریس و با حضور شرکت کنندگان بحث و تبادل نظر به عمل آمد.

 • آغاز مرحله دوم ایمن‌سازی تکمیلی فلج اطفال در استان اصفهان


  از سال ۲۰۰۱ تاکنون با تلاش همکاران مراکز بهداشت، پوشش بالای واکسیناسیون جاری و انجام با کیفیت عملیات ایمن سازی تکمیلی سالیانه، وضعیت عاری از فلج اطفال در استان اصفهان تداوم داشته است، اما احتمال ورود و انتشار مجدد این بیماری با وجود دو کشور همسایه افغانستان و پاکستان که بیماری فلج اطفال در آن ها بومی می باشد، وجود دارد که برنامه ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال ویژه کودکان اتباع و جمعیت های عشایری در در قالب طرح ماپینگ آپ انجام می شود.  
   

 • برگزاری جلسه کمیته بهداشت ویژه سی و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) مرکز بهداشت استان اصفهان

  در روز شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ نشست هماهنگی و برنامه ریزی با حضور مسئولین و کارشناسان واحد های ستاد معاونت و با حضور مدیران معاونین و مسئولین و کارشناسان شبکه های بهداشت و درمان شهرستانها در قالب وبینار برگزار گردید و هماهنگی و برنامه ریزی و سازماندهی تیم های سلامت مورد بررسی و هماهنگی لازم در راستای حفظ سلامت زائریان حرم مطهر صورت گرفت.

 • افتتاح ساختمان پایگاه اورژانس دامنه

   

  دومین ساختمان پایگاه اورژانس پیش‌ بیمارستانی شهرستان فریدن با حضور دکتر شیرانی ریاست دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از مسئولین استان فریدن افتتاح شد.

  دکتر زمانی سرپرست اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار کرد: ساختمان پایگاه جاده ای اورژانس شهرستان فریدن در ورودی شهر دامنه افتتاح شد.

  ایشان ضمن قدردانی از شهرداری دامنه تصریح کرد: ساختمان این پایگاه در زمینی به مساحت ۳۷۰ مترمربع و با تخصیص اعتباری چهار میلیارد تومانی از طرف دانشگاه علوم پزشکی در دو طبقه ساخته شده است.

 • کمیته بهداشت

  جلسه کمیته بهداشت با موضوع روز جهانی فشارخون در اتاق بازرگانی تشکیل شد.

 • کارگاه آموزشی پاورپوینت

  در روز پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ دومین روز از کارگاه آموزشی دو روزه پاورپوینت پیشرفته جهت کارشناسان معاونت بهداشت برگزار شد. 

 • جلسه هماهنگی مسولین امور پزشکان استان

  این نشست در روز چهارشنبه  ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در محل معاونت بهداشت با حضور دکتر گله داری معاون بهداشت دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان، دکتر پارسا معاون فنی ایشان و مسولین امور پزشکان شبکه های بهداشت درمان برگزار گردید.

  در این جلسه در مورد شرح وظایف و چگونگی ارتقا توانمندی های عملکردی پزشکان بحث و تبادل نظر گردید.

 • افتتاح اتاق مادر و کودک معاونت بهداشت استان

  همزمان با هفته ملی جمعیت، در روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در راستای اجرای ماده ۲۲ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اتاق مادر و کودک مرکز بهداشت استان با حضور دکتر پارسا معاون فنی مرکز و جمعی از همکاران گروه سلامت خانواده و جمعیت افتتاح گردید.

   ایشان ضمن تبریک دهه کرامت، خواستار ارائه هرچه بهترخدمت رسانی به مراجعین این واحد شدند.

 • برگزاری وبینار آموزشی نیاز سنجی در کانون سلامت محلات

  وبینار آموزشی نیاز سنجی در کانون سلامت محلات  جهت مسئولین واحد آموزش سلامت و مشارکت مردمی در روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه 1403 برگزار گردید. 🔹در این وبینار دکتر حیدری مسئول آموزش سلامت معاونت بهداشت در زمینه گام های اجرایی نیازسنجی در کانون سلامت محله که در هر شهرستان یک کانون راه اندازی می شود آموزش های لازم را ارائه نمود. 

 • بررسی و غربالگری تیم مبارزه با بیماریها

  در روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ بررسی و غربالگری HIV ، HCV ، سل، سیاه سرفه و پدیکلوز و همچنین واکسیناسیون هپاتیت ب برای ۱۰۱ نفر از معتادین متجاهر و کارتن خواب ساماندهی شده توسط تیم مبارزه با بیماریهای مرکز شماره یک اصفهان در کمپ ماده ۱۶ فدک صورت گرفت و بیماران شناسایی شده تحت پیگیری و مراقبتهای درمانی قرار گرفتند.