previous pauseresume next

همبستگی ملی ، سلامت همگانی

همشهریان گرامی

جهت بررسی وضعیت خود وخانواده نسبت به بیماری کرونا به سامانه salamat.gov.ir مراجعه نمایید.

همین الان ؟

نکات تازه ای که در مورد کرونا ویروس جدید باید بدانید.

با افزایش مطالعات و کارهای تحقیقاتی اخیرا مشخص شده است که بهترین دما برای کروناویروس ۲۶ تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.کروناویروس در دمای یاد شده می‌تواند تا ۴ روز عمر کرده و به راحتی از بین نخواهد رفت.

 

بایدها ونبایدهای استفاده از ماسک ومواد ضدعفونی کننده در مقابله با ویروس کرونای جدید

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: با توجه به اینکه دست ها با سطوح مختلف در تماس هستند، از تماس دست با چشم، دهان و بینی اجتناب شده و به طور مداوم با آب و صابون شسته شوند.

 

پیام های آموزشی در خصوص بیماری های تنفسی (سرماخوردگی ،آنفولانزا ،کرونا ویروس)

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت به نقل از واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت استان برای آگاهی از راه های پیشگیری وآخرین وضعیت بیماری کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹،فقط به اطلاعیه ها وپیام های وزارت بهداشت کشور توجه کنید وبه اطلاعاتی که توسط منابع غیر موثق در خصوص گسترش بیماری کرونا ویروس جدید از طریق فضای مجازی منتشر می شود اعتماد نکنید.

آنچه در مورد کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ باید بدانیم ؟

کورونا ویروس ها گروهی از ویروس ها هستند که هم در انسان وهم در برخی حیوانات می توانند باعث بیماری شوند. در انسان ،برخی از کورونا ویروس ها صرفا بیماری خفیف مانند سرماخوردگی ایجاد میکنند اما در برخی از آنها مانند کورونا ویروس عامل بیماری سارس در چین در سال ۲۰۰۳ وکوروناویروس عامل بیماری مرس در عربستان در سال ۲۰۱۲توانسته اند مواردی از بیماری شدید تنفسی (ذات الریه) ایجاد نمایند.که در گروهی ازبیماران منجر به مرگ شده است .

برگزاری جلسه توجیهی ویژه کارشناسان معاونت جهت حضور در مراکز

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان جلسه توجیهی ویژه کارشناسان ستادی معاونت بهداشت جهت حضور ونظارت در مراکز بهداشتی تابعه با حضور معاون فنی مرکز بهداشت دکتر رضایی مورخ  ۹۹/۱/۸ در محل سالن کنفرانس ان معاونت برگزار گردید.

صفحه‌ها

اشتراک در معاونت بهداشتی و مرکز بهداشت استان RSS