رفتن به محتوای اصلی
x
 • جلسه هماهنگی و بررسی مشکلات تولید و توزیع لبنیات در سطح استان

  این نشست در روز دوشنبه 1 مرداد ماه  1403 به ریاست دکتر گله داری معاون بهداشت دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان و با حضور نمایندگان استانداری، جهاد کشاورزی، دامپزشکی و سایر ارگانهای ذیربط در سالن امام هادی این معاونت برگزار گردید. 

  در این جلسه پس از طرح موضوع، مشکلات موجود و راهکار های پیشنهادی ارائه گردید و پس از بحث و تبادل نظر مقررشد سازمانهای مربوطه در جلسه ای که در همین رابطه متعاقبا در مرکز بهداشت استان برگزار خواهد شد پیشنهادات عملیاتی اجرایی خود را به منظور تصمیم گیری نهایی و ارائه مصوبات به کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان ارائه نمایند .

 • برگزاری کلاس آموزشی مقابله با حوادث CBRNE

  این کلاس در روز سه شنبه 2 مرداد ماه 1403 جهت معاونین بهداشتی، مسئولین بهداشت حرفه ای و مسئولین مدیریت خطر بلایا، حوادث و پدافند غیر عامل شهرستانها با حضور مهندس سوادکوهی کارشناس منطقه هسته ای اصفهان در محل سالن اجتماعات مرکز سپاهان شهر برگزار گردید. 

  در ابتدا دکتر پارسا معاون فنی مرکز بهداشت در خصوص اهمیت آشنایی مقابله با حوادث شیمیایی، هسته ای و پرتویی با توجه به صنایع موجود در استان و مناطق هسته ای اصفهان، نطنز و انارک نکاتی را یادآور شدند، در ادامه  مهندس سوادکوهی به تدریس موضوعات ذکر شده پرداختند و به سوالات همکاران پاسخ داده شد.

 • وبینار آموزشی مشاوره نظام مراقبت بیماری‌های آمیزشی

  این وبینار در روز سه شنبه 2 مرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار گردید .
  در این وبینار دکتر فدایی ، دکتر روح الهی و مهندس حجاری در زمینه آخرین دستورالعمل کشوری sti، وضغیت بیماریهای آمیزشی در جهان کشور و استان و همچنین برنامه های پیش بینی شده در راستای توسعه بیماریابی و کشف به هنگام بیماران و نحوه تشخیص و درمان بیماریهای آمیزشی مختلف آموزش های لازم را ارائه نمود. 

 • برگزاری کارگاه بازآموزی تشخیص میکروسکوپی انواع پلاسمودیوم

  این کارگاه در روز سه شنبه 2 مرداد ماه 1403 به منظور اهمیت تشخیص آزمایشگاهی انواع پلاسمودیوم جهت کارشناسان آزمایشگاه مالاریای شبکه های تابعه سطح استان از ساعت ۸ تا ۱۲ در دو بخش تئوری و عملی توسط اداره امور آزمایشگاه های حوزه معاونت بهداشت برگزار گردید. 

 • برگزاری جلسه هماهنگی، آموزشی و بررسی چالش های برنامه جوانی جمعیت

  این نشست در روز دوشنبه 1 تیر ماه 1403 به منظور توانمند سازی کارشناسان جوانی جمعیت برگزار و در خصوص تبیین  و اجرای مواد قانونی مرتبط با معاونت بهداشتی در حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، نحوه ارائه خدمت مشاوره  فرزندآوری در سامانه سیب ، روند استخراج و محاسبه شاخص خدمت مشاوره فرزند آوری و شاخص های ناباروری و نحوه غربالگری زوجین و دختران نابارور ، نحوه ارائه آموزش های چهره به چهره و گروهی، مشکلات موجود در روند اجرای کلاس های آموزش هنگام ازدواج در راستای ماده 38 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، طرح هادیان زندگی و نحوه تکمیل فرم های نیاز سنجی و فرم 26 اقدام به رفع سئوالات و مشکلات

 • کمیته برون بخشی پدافند غیر عامل با موضوع "مقابله با پشه آئدس"

   این نشست در روز شنبه 30 تیر ماه 1403 با حضور دکتر پارسا معاون فنی مرکز بهداشت استان، ارگانهای استانی مربوطه، مسئولین گروههای بهداشت محیط، مبارزه با بیماریهای واگیر، آموزش سلامت، مدیریت خطر بلایا ، حوادث و پدافند غیر عامل معاونت بهداشت برگزار گردید. 

  در این جلسه ابتدا  دکتر پارسا در خصوص دستور کار جلسه صحبت نموده و در ادامه مسئولین واحدهای فنی به ارائه مطالب مورد نظر خویش پرداختند و در ادامه انتظارات از سازمانهای مربوطه توسط معاون فنی مرکز بهداشت استان ارائه گردید و به سوالات حضار پاسخ داده شد.

 • همایش مدیران بهداشت موکب های اربعین حسینی (ع) استان اصفهان

  این همایش در روز دوشنبه 1 مرداد ماه ۱۴۰۳ در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با حضور مدیران بهداشت موکب های استان برگزار شد.
  در این همایش علاوه بر سخنرانی چند تن از مسئولین ، کارشناسان مرکز بهداست استان  به تشریح برنامه های آموزشی و نکات ایمنی و بهداشت پرداخته و به پاسخگویی به سوالات حاضران پرداختند.

 • بازدید برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع

  این بازدید در روز پنجشنبه ۲۸ تیرماه ۱۴۰۳ با حضور کارشناسان وزارت متبوع به ریاست دکتر مصلحی رئیس گروه پایش دانشگاهی برنامه سلامت خانواده-کلان منطقه هفت انجام گردید.

   در این برنامه پایش، از شهرستان های نجف آباد، شاهین شهر، برخوار، شهرضا و فلاورجان بازدید بعمل آمد و جلسه نهایی با حضور اعضای گروه پایش تشکیل و نقاط ضعف وقوت اجرای برنامه مورد بررسی قرار گرفت.

  در پایان این برنامه با حضور دانشگاه های علوم پزشکی کاشان، یزد و شهر کرد نحوه اجرای برنامه تحلیل و موارد نیازمند اصلاح مطرح گردید.

 • کمیته بهداشت قرارگاه جوانی جمعیت

  این نشست در روز شنبه ۳۰ تیر ماه ۱۴۰۳ با حضور دکتر گله داری معاون بهداشت دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان، دکتر پارسا معاون فنی ایشان و اعضاء کمیته مذکور در دفتر مدیریت تشکیل گردید.

   در این جلسه پیرامون موضوعات دستور کار جلسه بحث و تبادل نظر انجام و در پایان مصوباتی مقرر گردید.

 • برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با چگونگی CPR

  این کارگاه بمنظور آمادگی کارکنان آزمایشگاه جهت آشنایی با چگونگی CPR جهت کارشناسان آزمایشگاه های شبکه های تابعه سطح استان در روز پنجشنبه ۲۸ تیر ماه ۱۴۰۳ از ساعت ۸ تا ۱۲ در دو بخش تئوری و عملی توسط اداره امور آزمایشگاه های حوزه معاونت بهداشت برگزار گردید.