«بررسی شیوع ناباروری در جمهوری اسلامی ایران» سال ۱۳۹۸ استان اصفهان

ناباروری به عنوان یک مشکل سلامت باروری، نظام سلامت را در ابعاد مختلف با چالش های متعددی مواجه نموده است و شناخت وضعیت موجود آن در کشور به منظور برنامه ریزی مناسب و موثر از اهمیت خاصی برخوردار بوده و در اسناد بالادستی به ویژه سیاست های کلی جمعیت، به این مهم پرداخته شده است.

در این راستا « بررسی شیوع ناباروری در جمهوری اسلامی ایران» با همکاری معاونت محترم بهداشت وزارت متبوع و اساتید برجسته دانشگاهی طراحی و پس از تصویب در موسسه ملی تحقیقات سلامت و انجام دو مرحله پایلوت ، مقرر گردید از آبان ماه سال جاری در سراسر کشور به اجرا درآید.

این مطالعه یک مطالعه مقطعی است که با پرسشگری از زنان ایرانی انجام می شود. در این مطالعه زنان در سنین باروری(۱۵-۴۹ سال) با استفاده از نمونه گیری خوشه ای انتخاب و وارد مطالعه می شوند این زنان می بایست حداقل یکبار سابقه ازدواج داشته و نیز بیش از یکسال از زندگی مشترکشان گذشته باشد.

پرسشگری این طرح در مناطق شهری و روستایی چهار شهرستان استان اصفهان (شهرستان های اصفهان، تیران و کرون، خمینی شهر،خوانسار) از تاریخ ۹۸/۸/۳۰  انجام می شود. زمان پرسشگری هر روز در دو نوبت صبح و بعدازظهر می باشد.

در هر خوشه ۱۰ پرسشنامه برای ۱۰ زن واجد شرایط توسط پرسشگران منتخب شهرستانی تکمیل
می گردد. فرایند اجرایی کاری هر پرسشگر توسط ناظر میدانی شهرستانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در پایان پس از کنترل نهایی پرسشنامه ها و جمع بندی مستندات توسط کارشناسان واحد باروری سالم حوزه معاونت بهداشتی به عنوان ناظران ستادی، به کمیته علمی وزارت متبوع ارسال می گردد.

دیدگاه جدیدی بگذارید

Filtered HTML

  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سؤال جهت بررسی این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا نه، و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.