گرامیداشت روز و هفته جوان مصادف با ولاد ت با سعادت حضرت علی اکبر (ع)

جوانی، پرنشاط ترین ، زنده ترین و در عین حال پیچیده ترین فصل از روزهای زندگی انسان است. به همین دلیل، توجه به آن و بهره مندی بیشتر و بهتر از آن، اهمیت ویژه ای دارد. انسان موفق کسی است که از موتور پرانرژی و پرشتاب جوانی برای حرکتی صحیح و موفق در مسیری درست به سوی هدفی معیّن بهره گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

به منظور رسیدن به این هدف متعالی ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری به عنوان روز ملی جوان مصادف با ولادت با سعادت حضرت   علی اکبر (ع) نام گزاری شده است. هفته سلامت جوان به عنوان فرصتی مناسب جهت تقویت و جهت دهی به برنامه های سلامت جوانان می باشد.که به منظور تامین، حفظ و ارتقاء سلامت جوانان در کلیه ابعاد جسمی، روانی و اجتماعی، برنامه های هفته جوان از تاریخ ۱۶ تا ۲۲ اردیبهشت ماه با شعار "جوانی، نشاط، ازدواج سالم" با مشارکت  کلیه ذینفعان درون سازمانی و برون سازمانی اجرا می گردد.

از اهداف برگزاری روز و هفته جوان ، حساس سازی جامعه و توجه جوانان به امر سلامت خود و حیطه هایی که باید به آن توجه کنند. آگاه سازی خانواده ها در مورد بخش های اولویت دار سلامت جوانان و چگونگی دریافت خدمت در این حیطه، آگاه سازی اجتماعی در خصوص ابلاغ سیاست های جمعیتی توسط مقام معظم رهبری است .

اهم برنامه های هفته جوان در واحدهای تحت پوشش مجموعه معاونت بهداشتی استان:

برگزاری کمیته های درون بخشی و برون بخشی در جهت اجرایی شدن مطلوب تر برنامه های سلامت جوانان، فراخوان ویژه و همه جانبه جوانان جهت ارزیابی سلامت ، برپایی ایستگاه های سلامت جوانان در سطح شهرستان، برگزاری جلسات آموزشی به طور خاص در ایام هفته جوان از قبیل ترویج ازدواج سالم ، آموزش مهارت های ارتباطی، تحکیم خانواده ، پیشگیری از مصرف سیگار و مواد دخانی، پیشگیری از افسردگی ،آموزش تغذیه سالم ، شیوه صحیح استفاده کردن ازمکمل ها ، چگونگی بهره گیری از رژیم های صحیح (کاهش و افزایش وزن ) ، پیشگیری و کنترل رفتارهای پرخطر از قبیل ایدز ، پیشگیری از سوانح و حوادث و تهیه و توزیع پمفلت های پیشگیری از رفتارهای مخاطره آمیز (ایدز) و اطلاع رسانی در اماکن عمومی خواهد بود  .  

دیدگاه جدیدی بگذارید

Filtered HTML

  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سؤال جهت بررسی این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا نه، و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.