نواخته شدن زنگ سلامت در دومین روز از هفته سلامت

در دومین روز از هفته سلامت، شنبه دوم اردیبهشت ماه، زنگ سلامت در دبیرستان دخترانه حضرت زهرا(س) با حضور رییس مرکز بهداشت استان، رؤسای مراکز بهداشت شماره ۱ و ۲ و تعدادی از مسئولین سازمان آموزش و پرورش استان و تعداد زیادی از دانش‌آموزان نواخته شد.

 

 

 

 

 

 

 

در این مراسم دکتر خدیوی رییس مرکز بهداشت استان ضمن تبریک به مناسبت آغاز هفته سلامت، شعار امسال این هفته را زندگی با نشاط و امید با پیشگیری از افسردگی عنوان نمود و گفت: با توجه به اینکه درصدی از جامعه ما به نوعی با بیماری افسردگی مواجهه هستند، بایستی از عواملی که منجر به این بیماری می شوند جلوگیری نمود.

وی همچنین یکی از مهمترین الزامات پیشگیری از افسردگی را آموختن راه های مقابله با استرس در زندگی عنوان کرد و ادامه داد: از جمله راه های پیشگیری از افسردگی می توان به تحرک و فعالیت های فیزیکی، توانمندکردن کودکان و نوجوانان با مهارت های زندگی و مقابله با استرس، غربالگری و شناسایی افراد با زمینه استرس و مراقبت از آنان، تغذیه مناسب و داشتن همدلی و همیاری با دیگران عنوان نمود که باعث ایجاد امید و در نهایت کاهش استرس و افسردگی در افراد می شود.

دقیق مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ نیز در این مراسم گفت: سلامت از سوی سازمان جهانی بهداشت به معنای برخورداری از آسایش کامل جسمی، روانی و اجتماعی تعریف شده است.

وی افزود: خوشبختانه دولت تدبیر و امید در خصوص ارتقای سلامت و بهداشت مردم تدابیر شاخصی را انجام داده است و آموزش و پرورش نیز در همین راستا با هدف سلامت جسمی و روحی دانش آموزان اقداماتی نظیر کنترل بوفه های مدارس و تغذیه دانش آموزان، زیباسازی و شاداب سازی مدارس و فضاهای آموزشی، راه اندازی دو مرکز مشاوره در ناحیه ۳ اجرای طر سفیران سلامت در مدارس و ... پرداخته است.

در ادامه مراسم نیز رییسی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان نیز طی سخنانی برقرار کردن تعادل در زندگی را باعث ایجاد سلامت روحی عنوان و تصریح کرد: برای اینکه دانش‌آموزان از رشد جسمی و روحی مناسبی برخوردار گردند بایستی در کنار فعالیت های درسی و آموزشی، تحرک و نشاط کافی و همچنین پویایی و فعالیتهای بدنی مناسب نیز داشته باشند.

گفتنی است در حاشیه مراسم نیز دو نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای سالم برگزار و مسئولین از این نمایشگاهها بازدید نمودند.

دیدگاه جدیدی بگذارید

Filtered HTML

  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سؤال جهت بررسی این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا نه، و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.