دیدگاه جدیدی بگذارید

کمیته بهداشت و سلامت بانوان استانداری

طی جلسه ی برنامه های سلامت میانسالان در زمینه پیشگیری از مرگ و میر زودهنگام زنان در کمیته بهداشت و سلامت بانوان استانداری در روز چهار شنبه ۱۷ خردادماه ۹۶ ارائه گردید.

 

 

 

 

 

 

در این جلسه دفتر امور بانوان و خانواده استانداری جهت نمایندگان بانوان دستگاه ها و ادارات ، کارشناس مسئول واحد سلامت میانسالان از حوزه معاونت بهداشتی  ، در خصوص اهمیت و ضرورت توجه به ارتقاء سلامت بانوان و

با توجه به منافع ارزشمند اجرای برنامه خودارزیابی عوامل خطر سرطان در بانوان که به عنوان بخشی از فعالیت های پیشگیرانه در تحول نظام سلامت مطرح بوده و با هدف پیشگیری از مرگ و میر زودهنگام زنان با هماهنگی انجام شده مابین دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و واحد سلامت میانسالان مرکز بهداشت استان، مباحث برنامه در دستور کار کمیته بهداشت و سلامت زنان  قرار گرفت  . در این جلسه که به ریاست مدیر کل محترم دفتر امور بانوان و خانواده سرکار خانم دکتر اثنی عشران و حضور جمعی از بانوان نماینده ادارات و سازمان های استان برگزار گردید، پس از ارائه گزارش برنامه های ادغام بیماری های غیرواگیر توسط سرکار خانم دکتر روانخواه ، مباحث برنامه پیشگیری از مرگ و میر زودهنگام با رویکرد آشنایی با عوامل خطر سرطان پستان به عنوان مهمترین علت مرگ و میر زنان میانسال و نحوه انجام خودارزیابی بانوان مرتبط با عوامل ایجاد کننده توسط سرکار خانم روح پرورزاده کارشناس مسئول واحد سلامت میانسالان توضیح داده شد.  در انتها ریاست محترم جلسه بر ضرورت جلب نظر و حمایت روسای ادارات در پیشبرد اهداف برنامه، اهمیت توجه به ابعاد مختلف سلامت ،سلامت زنان شاغل و ایجاد محیط کار سالم ،سلامت اجتماعی زنان و افزایش سواد سلامت زنان از طریق تقویت برنامه های خودمراقبتی ، توضیحاتی ارائه نمودند . در پایان جداول حاوی عوامل مرتبط با سرطان و راهنمای آموزشی بین حضار توزیع گردید.

Filtered HTML

  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سؤال جهت بررسی این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا نه، و برای جلوگیری از ارسال اسپم خودکار.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.